Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

NADZIEJA W GALERII BO

Zdjęcie ilustracyjne

W ramach projektu "Sztuka natury, natura sztuki vol. 3", realizowanego z grantu finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z budżetu programu Edukacja Kulturalna, możemy oglądać nową realizację w Galerii BO.

Na fasadzie głównego budynku Wydziału Sztuk Pięknych UMK zawisł społeczny billboard autorstwa polskiej współczesnej plakacistki i dizajnerki dr hab. Agnieszki Ziemiszewskiej, prof. PJATK. Projekt zatytułowany HOPE (NADZIEJA) odczytywać należy indywidualnie według własnego postrzegania przedstawionego symbolu i treści w nim zawartych. 

AGNIESZKA ZIEMISZEWSKA to projektantka, wykładowczyni i kuratorka. Zajmuje się projektowaniem plakatów, książek, identyfikacji wizualnych oraz projektów społecznych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez kilka lat pracowała jako niezależny projektant, tworząc systemy identyfikacji wizualnych. Aktualnie skupia się na projektach eksperymentalnych, niekomercyjnych, edukacyjnych i badawczych. Aktywna uczestniczka wystaw i przeglądów projektowania graficznego. Jej prace były prezentowane na wystawach i przeglądach na całym świecie, prezentowała również swoje prace na wystawach indywidualnych w Seulu, Budapeszcie, Dżakarcie i na wystawach w Polsce. Agnieszka Ziemiszewska jest profesorem na Wydziale Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, gdzie prowadziła pracownię Typografii i Liternictwa, a obecnie Pracownię Komunikacji Wizualnej. Poza uczelnią prowadziła warsztaty i wykłady we Francji, Bułgarii, Chinach, na Węgrzech, Holandii, Indonezji, Korei Południowej, Jordanii, Izraelu, Iranie, we Włoszech i w Niemczech. Laureatka nagród i wyróżnień, jurorka w krajowych i międzynarodowych konkursach projektowania graficznego na całym świecie, organizatorka wystaw projektowania graficznego i plakatu. Portfolio online: www.ziemi.art.pl
------
Galeria BO. Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, ul. Sienkiewicza 30/32. Kurator: dr Piotr Florianowicz.
O galerii. Celem Galerii BO jest prezentacja plakatów społecznych, ekologicznych i kulturowych w formie billboardu. Nazwa galerii nawiązuje do sylaby z wyrazu billBOard. BO w języku polskim to także część mowy - spójnik wyjaśniający wcześniejszą informację lub ostrzegający przed konsekwencjami niewykonania tego, o czym była mowa wcześniej. Spójnik BO wzmacnia, wprowadza pytanie retoryczne. Prace artystyczne często właśnie stawiają takie pytania, niekiedy podają odpowiedzi np.: Nie, BO nie! lub komentują wybrany problem np.: BO mi się tak podoba.
------
Projekt "Sztuka natury, natura sztuki vol. 3" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.