Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

TORUŃSCY MEDALIERZY NA KONGRESIE FIDEM WE FLORENCJI

Zdjęcie ilustracyjne

W  kongresie międzynarodowej organizacji medalierskiej FIDEM (International Art Medal Federation), który odbył się w październiku 2023 r. we Florencji we Włoszech, brało udział troje naszych artystów z katedry Architektury Wnętrz i Rzeźby - prof. dr hab. Alicja Majewska, dr. hab. Sebastian Mikołajczak, prof. UMK oraz dr Stanisław Kośmiński.

Więcej na FB FIDEM TU.

Na wydarzenie składały się wykłady tematyczne, panele dyskusyjne, wystawa przeglądowa współczesnego medalierstwa zorganizowana w przestrzeniach Biblioteki Narodowej (Biblioteca Nazionale Centrale di Firenze) oraz publikacja.

Kongres jest szczególną imprezą o długoletniej tradycji, jednoczącą środowiska z całego świata, nie tylko artystów, ale także kolekcjonerów. Od lat grupa toruńskich twórców aktywnie uczestniczy w działaniach upowszechniających medal jako oryginalną i otwartą na nowe praktyki formę wypowiedzi twórczej podejmującą aktualne tematy współczesności. 

U góry - po lewej: Sebastian Mikołajczak, Nowe szaty króla - cykl baśnie, po prawej: Stanisław Kośmiński, Świętość; u dołu: Ala Majewska, Rekonstrukcja 2.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.