Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

SZATNIA_21 EWELINA GRABOWSKA

Zdjęcie ilustracyjne

Niemiejsce zaprasza na kolejną wystawę z cyklu Szatnia - Ewelina Grabowska: POKRZYWA. Wystawa prezentowana jest w dniach 09.10.2023-22.10.2023. Koordynacja wystawy: Maciej Kwietnicki. Możliwość oglądania wystawy w dni robocze pomiędzy 8.00 a 18.00 na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, ul. Sienkiewicza 30/32.

 

Wcześniejsze wystawy można obejrzeć na https://szatnia.online/.

--------

Czy opowieść o pokrzywie, powszechnie traktowanej jako chwast, może być jednocześnie metaforą historii kobiet żyjących w epoce dumnie nazwanej Oświeceniem? Czy pomimo rozwoju nauki, kultury, medycyny pewne elementy współczesności wciąż nie lokują nas w miejscu, do którego dociera cień osikowego palika? Wideo pokazujące proste czynności takie jak zbieranie, jedzenie, czy smaganie się pokrzywą, opatrzone jest rozmową dwóch kobiet, o tym jak wyglądało życie w czasie polowań na czarownice oraz jak dziś wygląda sytuacja kobiet w Polsce. Chcąc jej posłuchać można się oparzyć. Ewelina Grabowska

--------

Ewelina Grabowska - kulturoznawczyni i zielarka-amatorka. Z zawodu animatorka kultury i fotografka. Obecnie podejmuje temat współczesnego zielarstwa jako fenomenu społeczno-kulturowego. Działa także ze zwierzętami i w sprawach zwierząt.

pozostałe wiadomości