Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

SZATNIA_22 BARBARA KACZOROWSKA

Zdjęcie ilustracyjne

Niemiejsce zaprasza na kolejną wystawę z cyklu Szatnia - Barbara Kaczorowska: "U/OKRYCIE".

W dniu 24 października 2023 r. o godz. 15:00 będzie miało miejsce otwarcie wystawy, podczas którego odbędzie się akcja artystyczna "U/Okrycie" oraz krótka autorska prezentacja projektów społeczno-artystycznych. Wystawa prezentowana do 19.11.2023 r. Koordynacja wystawy: Maciej Kwietnicki.

Możliwość oglądania wystawy w dni robocze pomiędzy 8.00 a 18.00 na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, ul. Sienkiewicza 30/32. Wcześniejsze wystawy można obejrzeć na https://szatnia.online/.

----------

Ukrycie i okrycie zarazem. To gest troskliwego okrycia, zaopiekowanie się tematami, które pozostają jeśli nie w społecznym ukryciu to na obrzeżu zainteresowania. Uwierają, są problematyczne i niekomfortowe. Takimi jest niełatwa tożsamość i historia wielu miejsc. Jedno z nich ukrywam i okrywam w tej odsłonie Szatni. Przestrzeń schowka, szatni, komórki w sam raz nadaje się na opowieść o odkrywaniu i przywracaniu pamięci o dawnym Sztetlu Szczekociny. Wystawa zawiera reinstalacje wybranych dokumentacji i artefaktów z kilku, kilkunastu lat działań społeczno-artystycznych w Szczekocinach. Aktywnymi uczestnikami tych akcji są współcześnie żyjący mieszkańcy tego miasta, oraz pielęgnująca pamięć o swoich przodkach, społeczność z Izraela. Sztuka staje się medium dyskusji, wymiany pomiędzy tymi grupami. Barbara Kaczorowska
-------
Barbara Kaczorowska - artystka i edukatorka. Zajmuje się malarstwem z ziemi, sztuką książki, obiektem, performance, akcjami, nowymi mediami. Ulubionym tworzywem używanym w pracach artystycznych jest naturalna ziemia, gleba i piasek. Swoje zainteresowania twórcze lokuje na granicy sztuki i edukacji. Jest autorką wielu projektów, warsztatów artystyczno-edukacyjnych, przedsięwzięć mix i intermedialnych, współautorką i współprowadzącą program o sztuce współczesnej „Kulturanek” (reż. A. Frątczak) w TVP Kultura. Realizuje wystawy i działania w kraju i za granicą (m. in. Niderlandy, Izrael, Kanada, Łotwa, Włochy, Niemcy), często podejmując tematy dotyczące historii, herstorii, trudnej przeszłości i traumy konkretnego miejsca. Szczególny akcent kładzie na żywy i autentyczny kontakt z odbiorcami, za idealną uznając sytuację kiedy są oni zaproszeni do współtworzenia. Kontakt: http://www.zea.umk.pl/barbara-kaczorowska.

pozostałe wiadomości