Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

PUBLIKACJA "O KONSERWACJI RZEMIOSŁ ROZMAITYCH..."

Zdjęcie ilustracyjne

Nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pod redakcją Pauli Śwituszak, Agaty Ogińskiej oraz dr. Andrzeja Podgórskiego ukazała się najnowsza publikacja Wydziału Sztuk Pięknych UMK, pt. O konserwacji rzemiosł rozmaitych z kolekcji rodziny Wagnerów. Książka powstała we współpracy z dr. hab. Arkadiuszem Wagnerem, prof. UMK z Instytutu Badań Informacji i Komunikacji Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK.

Publikacja jest dedykowana pamięci dr hab. Aliny Tomaszewskiej-Szewczyk, przez wiele lat kierującej Pracownią Konserwacji Zabytków Metalowych w Katedrze Konserwacji-Restauracji Elementów i Detali Architektonicznych Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Ten nietypowy rodzaj katalogu powystawowego jest owocem pracy wielu autorów – konserwatorów, naukowców, przyjaciół. Efektem współpracy jest więc dzieło przekrojowe i bardzo różnorodne. Publikacja w sposób syntetyczny prezentuje informacje na temat wybranych dziedzin rzemiosła artystycznego, równocześnie odsłaniając tajniki związanego z nimi warsztatu konserwatorskiego. Mamy głęboką nadzieję, że ta unikatowa pozycja znajdzie uznanie wśród wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej nie tylko o konserwacji rzemiosł rozmaitych.

Link do książki: https://wydawnictwo.umk.pl/pl/products/5985/o-konserwacji-rzemiosl-rozmaitych-z-kolekcji-rodziny-wagnerow

pozostałe wiadomości