Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

KOPERNIKAŃSKA WYSTAWA

Zdjęcie ilustracyjne

Do końca tygodnia, tj. 22 września 2023 r., w Collegium Humanisticum na I piętrze, oglądać można wystawę artystycznych plakatów zainspirowanych postacią oraz hasłami i ideami Mikołaja Kopernika. Plakaty autorstwa studentów grafiki II, III i IV roku powstały w I Pracowni Projektowania Graficznego pod kierunkiem dr. hab. Nikodema Pręgowskiego, prof. UMK i mgr. Jakuba Sobczaka, oraz w II Pracowni Projektowania Graficznego pod kierunkiem dr. hab. Krzysztofa Skrzypczyka, prof. UMK i dr. Piotra Florianowicza.

Wystawa towarzyszyła wrześniowym obradom Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Z tej samej okazji w Galerii „BO” na elewacji budynku Wydziału Sztuk Pięknych, przy ul. Sienkiewicza 30/32 prezentowany jest autorski billboard zaprojektowany przez studentkę - Monikę Jabłońską z kierunku grafika, specjalność projektowanie graficzne, również zainspirowany postacią Mikołaja Kopernika (kurator galerii: dr Piotr Florianowicz).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.