Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA DOKTORSKA EWELINY KOŁAKOWSKIEJ "3DM - TRANSKODOWANIE MATRYCY W GRAFICE ARTYSTYCZNEJ..."

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na wystawę pracy doktorskiej Eweliny Kołakowskiej "3DM – Transkodowanie matrycy w grafice artystycznej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii druku przestrzennego", która do 15 września 2023 r. prezentowana jest w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Galeria Labsen.

Pracę doktorską stanowi seria 34. obiektów wywodzących się z grafiki warsztatowej, zwłaszcza z matrycowego genotypu. W przekonaniu artystki "filozofia matrycy" jest bliską relacją z twórcą, która daje zaskakujący efekt końcowy. Tematy oddane są w surowej, prostolinijnej formie, ograniczając się do niewielkiej ilości materiałów plastycznych, co pomogło odciążyć prace od patosu i przytłaczającej atmosfery treści.

---------

Promotor: dr hab. Tomasz Barczyk, prof. UMK
Promotor pomocniczy: dr Sebastian Dudzik

Recenzenci:
prof. zw. Mirosław Pawłowski
dr hab. inż. arch. Tomasz Kukawski, prof. PB
dr hab. Paweł Kwiatkowski, prof. ASP

Wystawa: 05-15 września 2023 r.
miejsce: CSW "Znaki Czasu", Galeria Labsen
zwiedzanie bezpłatne w czasie godzin otwarcia CSW (12:00-19:00)

Publiczna obrona rozprawy: 19 września 2023 r., godz. 13:00
miejsce: CSW "Znaki Czasu"

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.