Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

AGATA BURNAT W GALERII BO I NA PRZYSTANKACH

Zdjęcie ilustracyjne

Niezwykle miło nam ogłosić, że zwyciężczynią konkursu „Przystanek SZTUKI PIĘKNE” została Agata Burnat - studentka III roku Grafiki z ll Pracowni Projektowania Graficznego prowadzonej przez dr. hab. Krzysztofa Skrzypczyka, prof. UMK i dr. Piotra Florianowicza. GRATULUJEMY!

Zwycięski projekt grafik na wiaty tramwajowe autorstwa Agaty Burnat

Dzięki inicjatywie władz dziekańskich, w porozumieniu z Miejskim Zakładem Komunikacji w Toruniu i Urzędem Miasta Torunia, już niebawem przystanki tramwajowe zlokalizowane przy Wydziale Sztuk Pięknych UMK zostaną wyklejone, zyskując atrakcyjną, artystyczną szatę graficzną! Zwycięski projekt w humorystyczny sposób nawiązuje do hasła „SZTUKI PIĘKNE”, będącego jednocześnie nową nazwą przystanków. Dzięki przezroczystym ramom i okienkom umożliwia interakcję z przechodniami. Dzieła sztuki funkcjonujące przy ruchliwych ulicach skrzyżowania Sienkiewicza/Bema/Broniewskiego - na przystankach, a także na billboardzie wydziałowej Galerii BO, pełnią szereg funkcji. Przede wszystkim estetyczne – zdobią i dekorują przestrzeń, mają także istotny wpływ na sferę symboliczną, stanowiąc element identyfikacji z miejscem i pomagając budować tożsamość miejską, a także ukazując przemijalność obrazów miasta w dynamicznym ruchu mieszkańca i gościa.

W oczekiwaniu na oklejenie przystanków zapoznać się możemy z grafiką Agaty Burnat prezentowaną na ścianie Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Galerii BO. Zawiera ona motywy, które już wkrótce pojawią się na przystankach, stanowi więc wakacyjną zapowiedź tego, co zostanie z nami w przestrzeni miejskiej przez dłuższy czas. Grafika zatytułowana "Sztuka relaksu" zachęca do odpoczynku i czerpania radości z wakacyjnego, urlopowego czasu. Czego z całego serca wszystkim życzymy!!!

 

------

Galeria BO. Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, ul. Sienkiewicza 30/32. Kurator: dr Piotr Florianowicz
 
O galerii. Celem Galerii BO jest prezentacja plakatów społecznych, ekologicznych i kulturowych w formie billboardu. Nazwa galerii nawiązuje do sylaby z wyrazu billBOard. BO w języku polskim to także część mowy - spójnik wyjaśniający wcześniejszą informację lub ostrzegający przed konsekwencjami niewykonania tego, o czym była mowa wcześniej. Spójnik BO wzmacnia, wprowadza pytanie retoryczne. Prace artystyczne często właśnie stawiają takie pytania, niekiedy podają odpowiedzi np.: Nie, BO nie! lub komentują wybrany problem np.: BO mi się tak podoba.

pozostałe wiadomości