Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA PAMIĘCI JANA JACKA SOBECKIEGO. DOKUMENTACJA

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do Galerii S (Katedra Intermediów, ul. Mickiewicza 121) na wystawę rysunków Jana Jacka Sobeckiego. Wernisaż wystawy towarzyszył wydarzeniu artystycznemu "Finisaż".

Jan Jacek Sobecki był twórcą, kuratorem sztuki i muzykiem. Prowadzona przez niego Galeria Art Supplement w Getyndze przez wiele lat użyczała przestrzeni wystawienniczej artystom z naszego Wydziału. Jego przychylność, otwartość i pogoda ducha przyczyniały się do zacieśniania więzów polsko-niemieckich i promocji polskiej sztuki.

Kuratorką wystawy jest Miriam Hilker.

W Galerii S zobaczyć można kilkadziesiąt subtelnych, nastrojowych, prac, które podkreślają niezwykłą osobowość tego artysty. Rysunki wykonane są tuszem na papierze. Najczęściej w trasie, w kawiarniach czy pubach, miejscach, w których jest przerwa, ale pomimo tego wciąż jest się w środku wydarzeń – w mniejszym stopniu wskazują na to motywy, bardziej sposób rysowania. Chodzi o spowolnienie, skupienie się na jednym motywie w kompozycji. Obraz generowany jest z punktów, ręcznie nakładanych „pikseli”, które tworzą kontrast w stosunku do zalewu informacji, bodźców. Są czymś skrajnie innym, niż szybki zapis generowany cyfrowo. Przypominają gruboziarnistą grafikę, jednak posiadają swoją wyrazistą cechę. Opowiadają o świecie pamięci, świecie literatury i snów.

Zdjęcia wykonała Anna Kola.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.