Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ANNA WÓJCICKA NA POKONKURSOWEJ WYSTAWIE SZKŁA W JELENIEJ GÓRZE

Zdjęcie ilustracyjne

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu zapraszają na wernisaż wystawy MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SZKŁA IM. HORBOWEGO, który odbędzie się 30 czerwca 2023 r. o godz. 17:00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. W gronie uczestników wystawy znajduje się dr Anna Wójcicka z Katedry Malarstwa WSP UMK. Wystawa potrwa do 27.08.2023.

Lista wszystkich uczestników wystawy na stronie Muzeum Karkonoskiego TU.

Wystawa jest okazją do poznania wielu różnorodnych form i technik wykonania, które oddają charakter szkła jako materiału artystycznego. Podczas oficjalnego otwarcia pokonkursowej wystawy będzie można poznać Laureatów Międzynarodowego Konkursu Szkła im. Horbowego. Organizatorzy, przy wsparciu Marszałka Województwa Dolnośląskiego, wręczą Laureatom szereg nagród.

Patronem konkursu jest prof. Zbigniew Horbowy – wybitny artysta i projektant, wieloletni rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusz Gepperta we Wrocławiu, reformator polskiego szkła artystycznego, który całe swoje twórcze życie związał z regionem dolnośląskim. Profesor Horbowy to osoba, która zasłynęła swoją twórczością w dziedzinie szkła artystycznego oraz wkładem w rozwój polskiej sztuki w XX wieku. Konkurs ma na celu kontynuowanie jego dziedzictwa i promowanie twórczości artystów z całego świata.

Projekt towarzyszy światowym obchodom Międzynarodowego Roku Szkła ogłoszonym przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Więcej: https://horbowy.okis.pl/pl/miedzynarodowy-konkurs-szkla-im-horbowego/

pozostałe wiadomości