Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ SONY EUROPE

Zdjęcie ilustracyjne

Po raz kolejny, dzięki współpracy dr hab. Adama Adamskiego, prof. UMK z Katedry Konserwacji-Restauracji Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej z polskim przedstawicielstwem firmy Sony  Europe, studenci naszego Uniwersytetu, głównie Wydziału Sztuk Pięknych, mieli możliwość pracy na zajęciach profesjonalnym sprzętem fotograficznym marki Sony. Uczestnicy zajęć poznali tajniki pracy z najwyższymi modelami bezlusterkowców  marki Sony, Sony A1 i A7RV.

Umiejętność profesjonalnego wykonania dokumentacji fotograficznej prowadzonych badań naukowych już na etapie studiów, w znaczący sposób podnosi kompetencje studentów, co ma szczególne znaczenie na początku drogi zawodowej przy wejściu na rynek pracy.

Równie istotnym elementem wyposażenia profesjonalnego fotografa - oprócz aparatów fotograficznych - są obiektywy. Firma Sony udostępniła na czas zajęć szeroki ich zakres, zarówno obiektywy stało- jak i zmiennoogniskowych. Studenci mieli możliwość przetestować kilkadziesiąt modeli obiektywów o ogniskowej od 12 do 600 milimetrów. Możliwość pracy z tak zaawansowanym technologicznie sprzętem fotograficznym, została bardzo doceniona przez uczestników zajęć.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.