Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

SZATNIA_20 MACIEJ SALAMON

Zdjęcie ilustracyjne

Niemiejsce zaprasza na kolejną wystawę z cyklu Szatnia. Do 30.06.2023 Maciej Salamon prezentuje "Odzież wierzchnią zostawiamy w szatni". Koordynacja wystawy: Tomasz Wlaźlak.

Możliwość oglądania w dni robocze pomiędzy 8.00 a 18.00 na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, ul. Sienkiewicza 30/32.

Część wcześniejszych wystaw można obejrzeć na https://szatnia.online/.

Na wystawie w galerii Szatnia prezentuję 4 obrazy przedstawiające koszulki. Jedną z nich kupiłem sobie na wycieczce klasowej do Torunia w latach 90. Od tamtej pory Toruń kojarzy mi się inaczej niż przeciętnemu turyście. Ponadto słowa Szatnia i Szatan różni tylko jedna literka co także znajduje odzwierciedlenie w muzyce prezentowanych przeze mnie zespołów. Maciej Salamon
_________________________
Maciej Salamon - urodzony w 1984 roku w Gdańsku. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie pełni funkcję kierownika katedry Intermediów na Wydziale Rzeźby i Intermediów gdańskiej ASP. Zajmuje się malarstwem, grafiką, muzyką i ilustracją. Jest wokalistą i gitarzystą nekropolowego duetu Nagrobki. Tworzy teledyski i animacje, za które był wielokrotnie nagradzany. Był członkiem grupy artystycznej Krecha wydającej periodyk o tej samej nazwie. Współtworzył zakładową Galerię Gablotka na terenie Stoczni Gdańskiej.
www.macieksalamon.com

pozostałe wiadomości