Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

"WROCŁAWSKA SZKOŁA GRAFIKI" NA WYSTAWIE W KATEDRZE GRAFIKI

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do Galerii Katedry Grafiki WSzP UMK (ul. Sienkiewicza 30/32) w Toruniu na wystawę „Wrocławska szkoła grafiki”. Wernisaż wystawy odbędzie się 31.05.2023 r. (środa) o godzinie 14.00. Kurator: Paweł Frąckiewicz

„Wrocławska szkoła grafiki” – takim hasłem od 2009 r. firmują swe wspólne prezentacje twórcy związani z Katedrą Grafiki Artystycznej, wchodzącą w skład Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Artyści o różnych osobowościach, prezentujący różne postawy twórcze, przez lata wspólnych działań doprowadzili do powstania swego rodzaju marki. Ewoluuje ona w czasie, nadążając za zmianami zachodzącymi w świecie grafiki artystycznej i w sztuce poszczególnych członków grupy.

Uczestnicy wystawy: Joannis Anastasiou, Patrycja Chrzanowska, Paweł Frąckiewicz, Agata Gertchen, Mariusz Gorzelak, Aleksandra Janik, Anna Janusz-Strzyż, Anna Juchnowicz, Anna Kodź, Wojciech Kołacz, Marta Kubiak, Marta Lech, Sebastian Łubiński, Christopher Nowicki, Paweł Puzio, Jacek Szewczyk, Przemysław Tyszkiewicz.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.