Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

Artysta vs Kurator 2019

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy studentów kierunków artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz teoretyków (krytyków i historyków sztuki) do wzięcia udziału w trzeciej edycji projektu ARTYSTA VS KURATOR!

Informacje dostępne na stronie internetowej http://www.postart.umk.pl/ oraz na facebook https://www.facebook.com/events/369758947112966/

 

„Artysta versus Kurator” to wydarzenie cykliczne, stanowiące platformę spotkań studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK, dające im możliwość wymiany doświadczeń i poglądów dotyczących sztuki. Podstawowym założeniem projektu jest współpraca studentów, którzy wystawiają w Galerii Forum UMK swoje prace (dzieło + tekst) jako duet artystyczno-teoretyczny. „Artysta versus Kurator” jest wydarzeniem, w którym artyści i teoretycy nie stanowią dla siebie opozycji, lecz stają „na wprost”, gotowi do dyskusji. W ramach trzeciej edycji uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w cyklu warsztatów poświęconych m.in. tematyce konkursów artystycznych oraz aukcjom sztuki. Przygotowania do wystawy - spotkania, konsultacje oraz montaż prac i udział w wernisażu staną się okazją dla artystów i teoretyków, aby mogli poznać swoje dziedziny, stworzyć bazę kontaktów oraz po prostu zaprzyjaźnić się ze sobą. Edycja 2019 jest inicjatywą „młodego pokolenia” - organizatorem tegorocznego wydarzenia jest grupa studentów Krytyki Artystycznej, którzy zapraszają do współpracy studentów kierunków artystycznych oraz teoretyków sztuki i kultury.

--------

Szczegółowy harmonogram edycji 2019 oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie www.postart.umk.pl

pozostałe wiadomości