Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

SUKCESY STUDENTEK GRAFIKI NA BIENNALE "ERROR" W POZNANIU

Zdjęcie ilustracyjne

Jury XIII Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej  prace 2 studentek z toruńskiej Katedry Grafiki: Alicji Gizińskiej /studentki 3 roku z Pracowni Wklęsłodruku/ oraz Mai Stawickiej-Pipowskiej /studentki 3 roku z Pracowni Grafiki Multimedialnej/. Gratulujemy!

Alicja Gizińska z wyróżnioną pracą

Po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi zgłoszeniami (773 prac, 413 autorek i autorów), Jury tegorocznej edycji konkursu zdecydowało o wyborze 90 prac 70 uczestniczek i uczestników.
 
XIII Biennale Grafiki Studenckiej / ERROR
Miejsce: Stary Browar – Galeria na Dziedzińcu (ul. Półwiejska 42, Poznań); Galeria Miejska Arsenał (ul. Szyperska 2/6-8, Poznań)
Czas trwania wystawy: 21.04 - 4.06.2023
Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
_______________________

Biennale Grafiki powołane w 1999 roku jest cyklicznym przeglądem prezentującym twórczość artystek i artystów młodego pokolenia, działających w obszarze grafiki artystycznej. Od pewnego czasu wdrażana jest nowa formuła Biennale, która dostosowana jest do zmian we współczesnej sztuce oraz do roli graficznych wypowiedzi w kontekście działań społecznych (ruchy aktywistyczne).
Tematem XIII Biennale Grafiki w Poznaniu, jest „Error” – zagadnienie, które w odniesieniu do sztuki krytykuje istniejącą do tej pory rzeczywistość jako wadliwą i niedoskonałą, proponując w zamian ulepszenia oraz przekształcenia w obrębie kultury i społeczeństwa. Na wystawie zobaczymy więc kilkadziesiąt prac młodych twórców i twórczyń z Polski i Ukrainy. Będzie to nie tylko szeroki przegląd wszechobecnej w naszym życiu wypowiedzi graficznej. Artystyczno-społeczny walor prac z pewnością przeniesie opowiadane, często dramatyczne historie, na sytuację estetyczną. Biennale jest wtedy wydarzeniem, które poszerza wiedzę o wszechobecnych manipulacjach i pojawiających się błędach w rzeczywistości.
 
Organizatorzy:
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Katedra Grafiki Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej
Współorganizatorzy:
Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu
Stary Browar
Partnerzy:
Fundacja Nowa UAP
Miasto Poznań
 
Więcej informacji o konkursie:
https://grafikaart.pl/biennale-grafiki/xiii-biennale-grafiki-error/?fbclid=IwAR1HnlLWMoZ2Gin48aARuxqonFdzMm5xm121MjTvp9NzQ4uVCI9C1za7-mY
https://www.facebook.com/profile.php?id=100049166536505
https://www.grafika.umk.pl/
https://www.facebook.com/grafikaumk/
 
Wyróżniona praca Mai Stawickiej-Pipowskiej

pozostałe wiadomości