Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA DAWIDA ŁAWICKIEGO "KONTRASTY"

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na wernisaż prac Dawida Andrzeja Ławickiego pt. "Kontrasty", który odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00. Wystawa zorganizowana w ramach projektu "Zrób wystawę w BDK". Miejsce: Brodnicki Dom Kultury, ul. Przykop 43, Brodnica.

Strona wydarzenia: http://bdk.brodnica.net/imprezy/zrob-wystawe-w-bdk-dawid-lawicki-kontrasty/.

Główną inspirację do moich prac czerpię z natury. W mojej twórczości motywy zaczerpnięte z przyrody przetwarzam tak, by zatraciły swoją pierwotną formę, tworzę w ten sposób swego rodzaju abstrakcję organiczną. Główną gałęzią mojej twórczości jest szeroko pojęta grafika. Swoje kompozycje graficzne wykonuję poprzez nawarstwienie kolejnych motywów, podwójne i potrójne nabicia czy szablony.

W 2021 roku obroniłem dyplom magisterski pracą, pt. „Przednówek” – było to 18 prac wykonanych w technice drzeworytu i w technice druku transferowego. Główną inspiracją do dyplomu były krowy, tak nieodzowny element krajobrazu moich rodzinnych stron. Krowa nie stanowiła dla mnie głównego tematu moich prac ale posłużyła jako pretekst do stworzenia grafik. Opracowałem formę moich dzieł, w których krowa zatraca się w swoistej abstrakcji nawarstwionych przedstawień i jednocześnie wydobywam je przez detal ogona, ucha, rogu itp. Prace z mojego cyklu dyplomowego „Przednówek” otrzymały wyróżnienia i brały udział w licznych wystawach. W 2022 roku zacząłem prace nad dwoma kolejnymi cyklami – „Tasiemki” oraz „Error”. Cykl „Tasiemki” narodził się z nudy. Jako uczeń, zawsze kiedy nudziło mi się na zajęciach, wyrywałem kartkę z zeszytu i zaginałem ją w harmonijkę a następnie rwałem na paski i coś z tego próbowałem jeszcze zrobić, jakość zapleść. Tak samo robię w tym cyklu – tnę grafikę na tasiemki, czyli niszczę ją i próbuje z dwóch pociętych odbitek zapleść je i stworzyć w ten sposób nową wartość. Natomiast w cyklu „Error” eksperymentuję z kolorem. W swojej twórczości zajmuję się także malarstwem olejnym oraz fotografią analogową. Dawid Ławicki

Dawid Andrzej Ławicki - urodzony w Płocku absolwent grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendysta Rektora UMK oraz Prezydenta Miasta Torunia. Dyplom magistra sztuki uzyskał w pracowni prof. Marka Basiula. Jego prace były wystawiane na ponad 20 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego dyplom artystyczny został wyróżniony i wziął udział w wystawie "Dyplom 2021. Najlepsze dyplomy Wydziału Sztuk Pięknych UMK" w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. W 2022 roku uzyskał Wyróżnienie Honorowe Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na II Edycji Konkursu Sztuki Nowe Sytuacje „Kontrasty”, organizowanym przez Fundację „iki”. Obecnie zaczął studia doktoranckie w Szkole Doktorskiej Artium Humaniorum na UMK w Toruniu. W swoim projekcie artystycznym skupia się na uzyskaniu grafiki o cechach druku wklęsłego i wypukłego, przy wykorzystaniu sklejki jako podstawowego budulca matrycy graficznej.

pozostałe wiadomości