Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

PRACE ABSOLWENTKI W PLEBISCYCIE "DYPLOM FNC". GŁOSOWANIE

Zdjęcie ilustracyjne

Informujemy o możliwości głosowania na pracę dyplomową Klaudii Grabas pt.: "Polskie Parki Narodowe" w plebiscycie "Dyplom FNC. Najlepsze prace dyplomowe absolwentów polskich uczelni artystyczno-projektowych". Praca powstała w 2022 r. pod kierunkiem dr. hab. Nikodema Pręgowskiego, prof. UMK.

TU można zagłosować na dyplom naszej absolwentki! Oddane w plebiscycie głosy pozwolą wyłonić 10 wyróżnionych dyplomów. Głosowanie trwa do 9 kwietnia 2023 r. do godziny 23:59.

"Polskie Parki Narodowe – cykl autorskich plakatów" to zestaw dwunastu plakatów, które przedstawiają zwierzęta, należące do symboli poszczególnych parków. Każdy z plakatów otrzymał indywidualną paletę kolorów, a ich istotnym elementem jest kompozycja, która została zaprojektowana w oparciu o formę danego zwierzęcia. Łączy je abstrakcyjna forma, która buduje przestrzeń, będącą środowiskiem życia wybranych zwierząt. Plakaty są wieloelementowe i charakteryzuje je duża różnorodność oraz mnogość faktur. Chęć zaprojektowania plakatów, które poza wartościami informacyjnymi posiadają też wartości ilustracyjne, dzięki którym rezygnacja z typografii pozwala funkcjonować im jako niezależnej ilustracji, była szczególną motywacją podczas tworzenia całego cyklu.

O plebiscycie. Plebiscyt portalu "Font Nie Czcionka" promuje zdolnych, młodych twórców. Przez osiem edycji wyróżnionych zostały setki dyplomów artystyczno-projektowych. W 2022 r. do plebiscytu zakwalifikowało się 49 dyplomów o szerokiej tematyce, pokazując zarówno projekty architektoniczne, wzornictwo, projektowanie graficzne, jak również prace przedstawiające problemy społeczne i poruszające tematykę psychologii.

Zestawienie wszystkich dyplomów można zobaczyć na stronie: http://dyplomy.fontnieczcionka.pl/dyplomy/2022.

pozostałe wiadomości