Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

MŁODZI GRAFICY WŚRÓD LAUREATÓW KONKURSU "SZKIC MA MOC"

Zdjęcie ilustracyjne

Studenci toruńskiej Grafiki znaleźli się wśród laureatów 3 edycji konkursu "Szkic ma moc" 2023, odbywającego się w ramach Legnickiego Satyrykonu. Do wystawy pokonkursowej zostali zakwalifikowani: Kornelia Borowska-Beszta za szkicownik „My tiny universe” /studentka Pracowni Serigrafii/, Alicja Gizińska za szkicownik „Kalka” /studentka Pracowni Wklęsłodruku/, Albert Piotrowski-Pawlikowski za szkicownik „A. Pawlikowski, zima 2022/2023 – nieskończoność” /student Pracowni Litografii/. Gratulujemy!

W tym roku w zmaganiach szkicowników wystartowała rekordowa liczba 436 twórców. Jury konkursu w trakcie obrad wybrało 163 prace - szkicowniki do pokonkursowej wystawy, którą będzie można obejrzeć od czerwca do sierpnia w legnickiej Galerii Ring. Zostaną także przyznane regulaminowe nagrody: złoty, srebrny i brązowy medal oraz dwa równorzędne wyróżnienia. Wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Szkic ma moc” 2023, odbędzie się podczas otwarcia Satyrykonu, to jest 16 czerwca 2023 r. w Legnicy. Inicjatorem i pomysłodawcą konkursu jest wrocławski artysta Tomasz Broda, a organizatorem Legnickie Centrum Kultury.
Konkurs „Szkic ma moc” jest skierowany do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych. Przedmiotem konkursu są szkicowniki w zwartej zeszytowej formie. Konkurs ma na celu wyłonienie oryginalnego zbioru szkiców jednego autora. 
W 2020 roku Legnickie Centrum Kultury po raz pierwszy ogłosiło konkurs na najlepszy szkicownik, czyli "Szkic ma moc". I jak się okazało – szkice rzeczywiście mają wielką moc! Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło się ponad 200 uczestników – uczniów i absolwentów szkół artystycznych z całej Polski. Druga edycja zaskoczyła zwiększoną frekwencją – tu zgłosiło się 220 autorów. Trzecia odsłona zmagań przyniosła natomiast rekord - 436 uczestników.

Więcej:
http://satyrykon.pl/indeks-wystawy-szkic-ma-moc-trzecia-edycja/
https://legnica.naszemiasto.pl/legnicki-konkurs-szkic-ma-moc-wygral-jacek-ambrozewski-za/ar/c13-9224225
https://www.grafika.umk.pl/
https://www.facebook.com/grafikaumk/
 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.