Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z UNIWERSYTETEM FILIPIŃSKIM

Zdjęcie ilustracyjne
Uniwersytet Mikołaja Kopernika reprezentowali pracownicy Wydziału Sztuk Pięknych: w pierwszym rzędzie po prawej Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Mirosław Wachowiak, prof. UMK, w tylnym rzędzie druga od prawej mgr Karolina Komsta-Sławińska, po środku dr Jolanta Czuczko

Filipiny - nowy egzotyczny kierunek współpracy!

W dniu 27 lutego 2023 r. podpisano List intencyjny o współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Uniwersytetem Filipińskim (University of the Philippines) w Manili, związany z planowanym utworzeniem kierunku konserwacja dzieł sztuki na tamtejszym Wydziale Sztuk Pięknych.

University of the Philippines to największy państwowy uniwersytet na Filipinach, mogący poszczycić się długą tradycją kształcenia, początkowo w zakresie sztuki i nauk humanistycznych, ale obecna oferta jest znacznie szersza. Uniwersytet został założony 18 czerwca 1908 r. w Manili przez pierwsze Zgromadzenie Filipińskie podczas panowania amerykańskiego. W 1949 roku, po II wojnie światowej, główne biura uniwersytetu przeniesiono do nowego kampusu głównego w Diliman, Quezon City. Miasteczko akademickie charakteryzuje się rozbudowaną infrastrukturą oraz usytuowane jest w malowniczej części Manili, pełnej egzotycznej zieleni. Od 2008 roku Uniwersytet Filipiński jest uznawany za najważniejszy uniwersytet na Filipinach. 

Nawiązanie współpracy z UF daje wiele możliwości zarówno dla pracowników, jak i studentów Wydziału Sztuk Pięknych. Jest to miejsce atrakcyjne zarówno w obszarze kształcenia, współpracy badawczej, zwłaszcza w obszarze konserwacji dzieł sztuki, jak i oferujące rozbudowaną przestrzeń wystawienniczą. 

Uniwersytet Filipiński, miasteczko uniwersyteckie

Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Filipińskiego

pozostałe wiadomości