Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WARSZTATY KATEDRY GRAFIKI NA WYSTAWIE "REMBRANDT - MISTRZOWIE GRAFIKI"

Zdjęcie ilustracyjne

W dniu 4 marca 2023 r. o godz. 17.00 w Galerii MGOKSiR w Gniewkowie, podczas wernisażu wystawy z cyklu "Sztuka pod ręką", zatytułowanej "REMBRANDT- Mistrzowie Grafiki", studenci Pracowni Wklęsłodruku Katedry Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - Elżbieta Janusz, Alicja Gizińska i Tomasz Lingo, przybliżyli w formie pokazu warsztat graficzny mistrza Rembrandta. Zaprezentowano specjalistyczne narzędzia, niezwykłe w dzisiejszych czasach materiały oraz wklęsłodrukowe techniki drukarskie wykorzystywane w grafice artystycznej.

Wystawa będzie dostępna do 31 marca 2023 r. W Gniewkowie można zobaczyć 36 z około 300 graficznych prac holenderskiego mistrza powstałych w latach 1628-1665, odbitych z matryc Rembrandta poddanych renowacji lub odtworzonych przez Georgesa Duplessisa w XIX wieku.
 
Relacja z otwarcia: https://www.tiktok.com/@tikg.../video/7207016604515716358...
 
 
W ramach wspierania inicjatyw upowszechniających sztukę szerokiemu otoczeniu społecznemu, wystawę honorowym patronatem objęła Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.