Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA "KRYTYKA I SZTUKA 2023" W GALERII FORUM

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do Galerii Forum na wystawę Krytyka i Sztuka 2023. Wystawa prezentuje owoce współpracy teoretyków i artystów będących studentami Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Podczas jej trwania poszczególne komitety będą wybierały duety, które dnia 16.02.2023 zostaną ogłoszone jako zwycięskie. Wystawa trwa do 17.02.2023.

Krytyka i Sztuka 2023 to pierwsza edycja wydarzenia, które stanowi platformę spotkań studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Projekt jest kontynuacją idei wystaw–konkursów Artysta vs Kurator, które odbywały się w Galerii Forum UMK w latach 2017- 2019.

Podstawowym założeniem Krytyki i Sztuki jest stworzenie przestrzeni dialogu pomiędzy artystami i teoretykami. To próba nawiązania współpracy między nimi, czego efektem jest wystawa prac wraz z przygotowanymi przez teoretyków tekstami krytycznymi. Wspólne spotkania i dyskusja nad powstałymi pracami są procesem, a jednocześnie celem, punktem kulminacyjnym współpracy oraz stanowią materiał do dalszej analizy tychże relacji. Konkurs przeprowadzony w ramach Krytyki i Sztuki ma na celu wyłonienie 4 najlepiej współpracujących duetów artysta–teoretyk. Podstawowym i najważniejszym kryterium oceny jest całokształt współpracy artystów i teoretyków tj.: kompatybilność pracy, tekstu krytycznego i koncepcji wystawienniczej oraz ocena jakości porozumienia artysta-teoretyk.

pozostałe wiadomości