Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

GRAND PRIX 26. WSCHODNIEGO SALONU SZTUKI DLA MAGDALENY SITKIEWICZ

Zdjęcie ilustracyjne
Na zdjęciu w środku nagrodzona Grand Prix Magdalena Sitkiewicz; źródło zdjęcia: https://www.spotkaniakultur.com/pl/node/4011?date=20221215800

W dniu 8 grudnia 2022 r. w Galerii "Centrum Spotkania Kultur” w Lublinie odbyło się posiedzenie jury konkursu 26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Do konkursu przystąpiło 135 artystów z Polski, Białorusi, Bułgarii, Japonii, Niemiec, Ukrainy, zgłaszając 325 prac, z których jury na podstawie dokumentacji fotograficznej zakwalifikowało 91 prac 54 autorów.

Podczas posiedzenia jury, do dalszego etapu nominowano 16 osób. Pełna lista nominowanych i nagrodzonych dostępna jest TU. Niezmiernie miło nam poinformować, że Grand Prix konkursu otrzymała dr Magdalena Sitkiewicz z Katedry Technologii i Technik Sztuk Plastycznych WSzP UMK za pracę Bez tytułu, olej na płótnie, 90x92 cm, 2022.

Tradycja Lubelskich Salonów Sztuki sięga czasów powstania lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w 1936 roku. Ich kontynuacją jest powstały w roku 1993 Wschodni Salon Sztuki, jako najważniejsza i największa cykliczna prezentacja sztuki współczesnej we wschodniej Polsce. Tegoroczny 26. Wschodni Salon Sztuki został po raz drugi z rzędu zorganizowany jako otwarty międzynarodowy konkurs sztuki. Na wystawie zaprezentowane zostały wyselekcjonowane przez Jury konkursu prace twórców z różnych dziedzin sztuki ukazujące aktualne tendencje i poszukiwania artystyczne zarówno w obrębie formy i treści sztuki współczesnej. https://www.spotkaniakultur.com/pl/node/4011?date=20221215800

Wystawa trwa do 31.01.2023 r. (zwiedzanie od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-21.00), Galeria Wystaw Czasowych +1, Ciche Kąty +1, Aleja Kultur +1, Lublin. Wstęp wolny.

 
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć (źródło: https://www.facebook.com/cskwlublinie, fot. Ewa Zielonka).

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.