Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA "THE ONE" W GALERII FORUM

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Konkursu Sztuki Cyfrowej "THE ONE" , który będzie miał miejsce 15 grudnia 2022 r. w Galerii Forum UMK w Toruniu o godz. 18:30. Na wystawie zostanie zaprezentowanych 47 prac 38 artystów z ośmiu krajów. Podczas wernisażu zostaną ogłoszeni laureaci nagród i wyróżnień. Wystawa potrwa do 20 stycznia 2023 r.

Tytuł wydarzenia odwołuje się do Planety Ziemi, która jest jedynym znanym nam miejscem we wszechświecie, w którym rozwinęło się życie. Chcemy zwrócić uwagę na unikatowość naszej planety i wzbudzić w odbiorcach poczucie obowiązku odnośnie dbania o jej przyszłość. Celem projektu „THE ONE”  jest wywołanie dyskusji na temat trwającej aktualnie destrukcji naszej planety spowodowanej działalnością człowieka. Chcemy, by każdy artysta i odbiorca zastanowił się nad tym dlaczego w codziennym życiu często pomijamy myślenie o przyszłości świata, zapominamy o tym co jest najważniejsze. Czy dbanie o planetę nie powinno być naszym wspólnym celem?

Międzynarodowy charakter konkursu i towarzyszących mu wystaw ma na celu zebranie różnorodnych postaw artystycznych i konfrontację artystów z różnych krajów. Kolejnym celem jest  promocja sztuki współczesnej i popularyzacja cyfrowych metod tworzenia. Chcemy podkreślić, że postęp nie musi być kojarzony z destrukcją, a wykorzystanie mediów cyfrowych może prowadzić do wymiany artystycznych postaw na skalę międzynarodową.

pozostałe wiadomości