Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

14 XII WERNISAŻ WYSTAWY KRZYSZTOFA BIEGUNA W GALERII 9,39

Zdjęcie ilustracyjne

W dniu 14 grudnia 2022 r. o godzinie 14.00 odbędzie się wernisaż wystawy indywidualnej Krzysztofa Bieguna pt. „Droga na Biegun - stacja pierwsza”. Wystawa odbędzie się w Galerii 9,39 Katedry Rysunku i jest realizowana w ramach nagrody przyznanej w roku 2022 przez jury X edycji Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego w Toruniu.

Cykl pt. „Droga na Biegun” swoją przygodę rozpoczął dnia 02.04.2022 r. i w swoim założeniu trwać będzie przez całe moje życie. Seria ta jest zapiskiem i świadectwem mojej drogi, której życzyłbym sobie jak najbardziej krętej. Cykl ten oprócz eksperymentowania z formą skupia się również na zobrazowaniu moich uczuć i emocji, które w danym momencie mi towarzyszą. „Droga na Biegun” jest więc dla mnie szlakiem, który chcę wyznaczyć uprzednio, pokonując go po omacku i nie oglądając się za siebie. Wystawa, która nosi nazwę „Droga na Biegun - stacja pierwsza” pokazuje pierwszy zapisek mojej podróży, która obfita jest w dotychczasowe spojrzenia i emocje. Prace pomimo tego że powstawały w różnych okolicznościach, łączy fakt silnego przymusu tworzenia, który posiadam w sobie, i który nie daje mi odpocząć nawet na chwilę. Krzysztof Biegun

Krzysztof Biegun (ur. 1999 w Wągrowcu), absolwent Collegium Da Vinci, aktualnie student Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz. W swojej twórczości zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką. Ulubionym tematem obieranym przez artystę jest satyryczne portretowanie rzeczywistości, a od niedawna obrazowanie własnych emocji i uczuć.

pozostałe wiadomości