Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ALISA SKLIAR ZWYCIĘŻCZYNIĄ KONKURSU NA ZNAK WYSTAWY "DYPLOM"

Zdjęcie ilustracyjne
Znak promocyjny dla hasła - marki „Dyplom” wystawy najlepszych dyplomów Wydziału Sztuk Pięknych UMK autorstwa Alisy Skliar

W dniu 5.12.2022 komisja konkursowa w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Jabłońska, prof. dr hab. Krzysztof Białowicz, dr hab. Zdzisław Mackiewicz, prof. UMK, dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK, dr hab. Dorota Chilińska, przeanalizowała projekty nadesłane na konkurs, którego celem było wyłonienie najlepszego projektu znaku promocyjnego dla hasła – marki „Dyplom” wystawy najlepszych dyplomów Wydziału Sztuk Pięknych UMK. 

 

Na konkurs wpłynęło 76 propozycji od 26 osób. Komisja do drugiego etapu wybrała 6 prac autorstwa Agaty Piątkowskiej, Tymoteusza Polaka, Alisy Skliar, Radosława Sztupeckiego, Zofii Bielawskiej. Spośród nich, w wyniku głosowania do finału wybrano projekty trzech osób: Agaty Piątkowskiej, Tymoteusza Polaka i Alisy Skliar.

Jednogłośnie zwyciężczynią konkursu została Alisa Skliar, studentka II roku studiów I stopnia na kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna. Gratulujemy!

Znak zaproponowany przez autorkę odnosi się do początkowej litery słowa "dyplom". Dzięki zniekształceniu, któremu ulega forma typograficzna logo wydaje się bardziej przestrzenne i mniej dosłowne. Autorka odchodzi w swoim projekcie od litery zmierzając w kierunku obiektu, formy abstrakcyjnej, która podkreśla wielowymiarowość dyplomów artystycznych i konserwatorskich na naszym Wydziale. Łatwość reprodukowania znaku na różnych nośnikach i czytelność w dowolnej skali, przekłada się na jego potencjał promocyjny.

pozostałe wiadomości