Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

FESTIWAL "SZTUKA NATURY" I WYSTAWA "INSPIRACJE"

Zdjęcie ilustracyjne

Już po raz piętnasty w dniach 2-4 grudnia 2022 r. Toruń stanie się stolicą miłośników natury. Wszystko za sprawą odbywającego się w naszym mieście XV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury”.

Organizatorami przedsięwzięcia są Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Toruniu oraz Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat Honorowy na Festiwalem objęła dr hab. Joanna Kucharzewska, prof. UMK, Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych.

O bogaty i interesujący program Festiwalu zadbał pracownik naszego Wydziału dr hab. Adam Adamski, prof. UMK, który jest pomysłodawcą Festiwalu oraz pełni funkcję jego Dyrektora. Folder Festiwalu zawierający pełen jego program dostępny jest TU.

Bardzo ważną pozycją w programie Festiwalu jest wystawa „Inspiracje”, która towarzyszy imprezie już od wielu lat. Kuratorem wystawy jest dr hab. Zdzisław Mackiewicz, prof. UMK z Katedry Grafiki. W tym roku wystawa „Inspiracje” będzie eksponowana w Galerii Katedry Grafiki. Tegoroczna edycja prezentuje dzieła trojga artystów fotografików: Katarzyny Navarra, Jowity Bogny Mormul, Krzysztofa Ślachciaka. Na wernisaż zapraszamy 2 grudnia 2022 r. na godzinę 13.30.

https://www.sztukanatury.pl/

pozostałe wiadomości