Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

W GALERII 9,39 WYSTAWA KAMILA TATARY

Zdjęcie ilustracyjne

W dniu 16 listopada 2022 r. o godz. 14.00, odbędzie się wystawa projektu Kamila Tatary pt. 20 widoków Moto Kaido". Wystawie towarzyszyć będzie wykład autora dotyczący rezydencji artystycznej w Japonii. Spotkanie przybliży założenia i cele projektu. Wystawę można oglądać do 9 grudnia 2022 r.

Trasa z Edo do Mito, niegdyś przemierzana w obu kierunkach przez podróżujących, kupców czy artystów stała się celem moich badań i dociekań artystycznych podczas rezydencji artystycznej w sierpniu 2018 roku w Japonii w Matsudo City. Pierwotny koncept podczas pobytu w Matsudo wiązał się z możliwością zapłaty za nocleg swoją pracą artystyczną, w myśl zasady „jeden nocleg, jedna praca”. Pod względem formalnym cykl dwudziestu prac miał nawiązywać swoim formatem zarówno do tradycyjnych japońskich ukiyo-e, jak również do filmów anime wykonywanych klatka po klatce, akrylem na foli celuloidowej. Pozostało tylko „przetłumaczenie” obrazu dokumentacji zdjęciowej podróży na paletę barw stosowanych w moim systemie kolorystycznym (TCS). Dostosowanie kompozycji i zróżnicowanie cyklu przeplatającymi się widokami za dnia i w nocy. Cykl ten szczegółowo określa kolorystykę ulic, zieleni, zieleni wertykalnej, nieba, wody, budynków etc. Kamil Tatara

Wystawa Kamila Tatary otwiera cykl pokazów i wykładów aktywnych twórczo absolwentów Katedry Rysunku. Kamil Tatara urodzony w 1981 w Szczebrzeszynie, swój dyplom artystyczny „Mechanizmy organizmy”, pod opieką prof. Jędrzeja Gołasia obronił w 2006 roku w Pracowni Rysunku Użytkowego i Ilustracji. Kamil Tatara mieszka i tworzy w Poznaniu.

Kamil Tatara. Wystawy indywidualne:
MAD Gallery / Matsudo / Japonia
Centrala / Birmingham / Anglia
ArtZona / Krakow / Poland
Wystawy grupowe:
35 Chapel Walk / Sheffield / Anglia
CICA Museum / Seul / Korea Południowa
Brickhous / Gorlitz / Germany
Lokal 27 / Poznan / Poland
Brick Lane Gallery / London / England

pozostałe wiadomości