Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA IZY KARASZEWSKIEJ. FOTORELACJA Z WERNISAŻU

Zdjęcie ilustracyjne

Do 30 listopada 2022 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu można oglądać wystawę "Kształty Torunia" autorstwa Izy Karaszewskiej, studentki sztuki mediów i edukacji wizualnej.

„Kształty Torunia” to kameralna wystawa grafik wektorowych przedstawiających znane budynki Torunia, miasta, w którym gotyk łączy się z nowoczesnością. Artystka zainspirowana budynkiem Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki oraz zafascynowana architekturą swojego rodzinnego miasta postanowiła wybrać kilka budowli i przedstawić je w syntetycznej i zgeometryzowanej formie grafik wektorowych, którymi zajmuje się od roku. Do tej pory Artystka wykonała w tej technice, animację do piosenki młodego polskiego muzyka, grafiki dla festiwalu muzycznego Great September w Łodzi oraz swój dyplom licencjacki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
 
Wystawa organizowana w ramach Mikrowsparcia 2022.
 
Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/38aHzFbPz
 
Iza Karaszewska – studentka I roku II stopnia Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Autorka grafik wektorowych, interesuje się sztuką wizualną i muzyką. W wolnych chwilach lubi również szydełkować i piec słodkie pyszności.
 
Autorem zdjęć w galerii jest Remigiusz Boruszewski.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.