Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

15.11 WYSTAWA STUDENTKI SZTUKI MEDIÓW I EDUKACJI WIZUALNEJ

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy 15 listopada o godz. 15.00 na  wystawę "Kształty Torunia" autorstwa Izy Karaszewskiej, studentki sztuki mediów i edukacji wizualnej. Wydarzenie odbędzie się na Zamku Krzyżackim w Toruniu.

„Kształty Torunia” to kameralna wystawa grafik wektorowych przedstawiających znane budynki Torunia, miasta, w którym gotyk łączy się z nowoczesnością. Artystka zainspirowana budynkiem Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki oraz zafascynowana architekturą swojego rodzinnego miasta postanowiła wybrać kilka budowli i przedstawić je w syntetycznej i zgeometryzowanej formie grafik wektorowych, którymi zajmuje się od roku. Do tej pory Artystka wykonała w tej technice, animację do piosenki młodego polskiego muzyka, grafiki dla festiwalu muzycznego Great September w Łodzi oraz swój dyplom licencjacki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
 
Wystawa organizowana w ramach Mikrowsparcia 2022.
 
Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/38aHzFbPz
 
Iza Karaszewska – studentka I roku II stopnia Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Autorka grafik wektorowych, interesuje się sztuką wizualną i muzyką. W wolnych chwilach lubi również szydełkować i piec słodkie pyszności.
 
*** Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. W kasie Zamku proszę o powołać się na Artystkę w celu odebrania specjalnej wejściówki (prośba gospodarza obiektu - Toruńskiej Agendy Kulturalnej).

pozostałe wiadomości