Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

MEDALIERSKA WYSTAWA W MUZEUM OYAMA TOWN W JAPONII

Zdjęcie ilustracyjne

W Muzeum Oyama Town w Japonii odbywa się wystawa XIV edycji Międzynarodowego Projektu Medalierskiego Symbiosis INTERNATIONAL MEDALLIC PROJECT 2022. Tegorocznym tematem jest „Symbioza ”. Zaproszenie do udziału w projekcie kierowane jest do uczelni plastycznych na całym świecie, w których sztuka medalierska znajduje się w programie kształcenia.

W tegorocznej edycji wzięło udział 14 uczelni z 10 krajów: Bułgarii, Chorwacji, Meksyku, Japonii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Portugalii, Polski oraz grupa artystów z  Medialia ... Rack and Hamper Gallery z USA. Łącznie 157 osób wymieniło swoje artystyczne doświadczenia i przemyślenia na temat „Symbioza” i jego interpretacji.

Na wystawie swoje prace prezentują wykładowcy oraz studenci naszego Wydziału: Alicja Majewska, Katarzyna Adaszewska, Krzysztof Mazur, Grzegorz Maślewski, Sebastian Mikołajczak, Maciej Wierzbicki, Paweł Otwinowski, Dominika Szmurło, Gabriela Grochala, Agnieszka Lamparska, Zuzanna Hedesz, Adam Lipiec, Szymon Tkaczuk.

Przedsięwzięcie realizowane jest na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Katedrze Architektury Wnętrz i Rzeźby. Pomysłodawcą oraz koordynatorem całego projektu jest dr hab. Sebastian Mikołajczak, prof. UMK. Komisarzem wystawy w Oyama Town w Japonii jest prof. Shinji Miyasaka (Faculty of Art and Design of the University of Tsukuba, Japan).

Linki do wystawy:

https://www.geijutsu.tsukuba.ac.jp/chouso/7211/

https://my.matterport.com/show/?m=VQt7rDvZ67w

Link do projektu: http://www.rzezba.umk.pl/?symbiosis-international-medallic-project-2022,503

pozostałe wiadomości