Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

7.11 WYKŁAD W PRACOWNI WITRAŻU

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na wykład pt. "Intermedialne działania w szkle artystycznym", który będzie miał miejsce w dniu 7.11.2022 r. o godz. 12.00 w Pracowni Witrażu Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Wykład o technologii i promocji sztuki odbędzie się w ramach autorskiego spotkania z Natalią Komorowską. Wykład dotyczy przedstawienia technologii szkła oraz sposobów jego wykorzystania w działaniach artystycznych: rzeźbiarskich, malarskich, ale także intermedialnych. Natalia Komorowska opowie również jak szukać i korzystać z możliwości dla młodych artystów i studentów szkół artystycznych do dalszego rozwoju i realizacji autorskich projektów.

Natalia Komorowska – ur. 1994 r. w Warszawie. W 2015 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. W 2022 roku otrzymała dyplom magistra sztuki na Wydziale Ceramiki i Szkła oraz Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W latach 2016-2020 była stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Rektora ASP za osiągnięcia artystyczne, a w latach 2017 i 2019 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Była laureatką wielu konkursów krajowych i zagranicznych, m.in.  The Glass Prize 2019,  Młodzi na Start 2020, Paleta Fundacji Sztuki Współczesnej. W 2022 r. uzyskała nagrodę Fundacji Alexandra Tutsek na realizację kursu dmuchania szkła w Bild-Werk Frauenau Academy. Jest autorką 3 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w ok. 70 wystawach zbiorowych krajowych i międzynarodowych, m.in.: w Singapurze, Niemczech, Włoszech, Francji, USA czy Słowacji. 

pozostałe wiadomości