Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA INDYWIDUALNA LAUREATKI NAGRODY IM. PROF. E. PIOTROWSKIEGO

Zdjęcie ilustracyjne

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną Agaty Burzyńskiej, studentki Grafiki, tegorocznej laureatki nagrody dydaktycznej Katedry Grafiki imienia prof. Edmunda Piotrowicza. Otwarcie wystawy grafik Agaty Burzyńskiej odbędzie się 21 października (piątek) 2022 r. o godz. 18.00 w Galerii Domu Muz w Toruniu, ul. Podmurna 1/3. Wystawa czynna do 18.11.2022 r.

Nagrodzona artystka jest aktualnie studentką V roku Kierunku Grafika, specjalności Grafika Warsztatowa w Pracowni Wklęsłodruku Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu, prowadzonej przez dr. hab. Marka Zajko, prof. UMK i mgr Oksanę Budną-Kaczor. Nagroda im. prof. Edmunda Piotrowicza zostanie oficjalnie wręczona wyróżnionej studentce 9 listopada br. podczas otwarcia wystawy „Wizytówka” w Galerii Dworzec Zachodni w Toruniu, Akademickie Centrum Kultury „Od Nowa”. Katedra Grafiki WSZP UMK w Toruniu, dzięki uprzejmości Domu Muz w Toruniu – samorządowej instytucji kulturalnej uhonorowała laureatkę dodatkową nagrodą jaką jest wystawa indywidualna w Galerii Domu Muz w Toruniu.
 
Dla autorki inspiracją oraz punktem wyjścia do tworzenia prac są wydarzenia dnia codziennego, które analizuje i przetwarza, często w surrealistyczny sposób. W twórczości Agaty Burzyńskiej światy grafiki i plakatu przenikają się, czerpiąc z siebie nawzajem. W swoich plakatach autorka zapowiada wydarzenia teatralne, stosuje silne kontrasty kolorystyczne, korzysta z różnorodności śladów pozostawianych przez narzędzia. W grafice eksploruje przede wszystkim tematykę portretu. Poddawany jest on jednak zdecydowanym modyfikacjom warsztatowym przy pomocy nieograniczonych możliwości technik metalowych. Wszechobecna typografia pełni tu dodatkową rolę kierunkującą artystyczny przekaz.  Autorka stale poszukuje nowych rozwiązań warsztatowych i eksperymentuje na swojej drodze artystycznego rozwoju.
 
Gratulujemy nagrody i życzymy Laureatce nieprzerwanego zapału twórczego!
 
Więcej o wystawie: 
https://artus.torun.pl/events/wernisaz-wystawy-pozory-myla-agata-burzynska/?fbclid=IwAR18hwtLG9J-hIgwAQ6PcZ0OvAVFyYxDegoEy6BexBYQyBNxsIsflFKUFnc
https://www.grafika.umk.pl/
https://www.facebook.com/grafikaumk

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.