Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WERNISAŻ GRUPY PROJEKTU PENTAPOLIS

Zdjęcie ilustracyjne

Grupa projektu Pentapolis w składzie: dr Justyna Grzebieniowska, dr hab. Iwona Szpak-Pawłowska, prof. UMK, dr Anna Wójcika, prof. dr hab. Anna Wysocka, dr Piotr Zaporowicz, zapraszają na wernisaż wystawy "Projekt Pentapolis VI", który odbędzie się w dniu 14.10.2022 o godzinie 18.00 w Centrum Kultury "Browar B" we Włocławku.

Wystawa trwa do 25.11.2022 w pięciu galeriach Centrum Kultury "Bowar B": Galerii Sztuki "Migawka", Galerii Sztuki "Antresola", Galerii Sztuki "Beczkownia", Galerii Sztuki "Fermentownia", Galerii Sztuki "Suszarnia".
 
O PROJEKCIE PENTAPOLIS. Pentapolis to projekt zainicjowany przez Iwonę Szpak-Pawłowską, którego ideą jest integracja środowiska artystycznego, poprzez różnorodne podejście do materii sztuki, wyrażone przez pięciu artystów z Katedry Malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Projekt zakłada tworzenie wystaw zróżnicowanych pod względem dzieł i charakterystyki przestrzeni wystawienniczej. Dotychczas ekspozycje odbyły się w Getyndze, Kragujewcu, Grudziądzu, Toruniu.

pozostałe wiadomości