Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWY FOTOGRAFII ADAMA ADAMSKIEGO

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do zapoznania się z wystawami XIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi. W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną dwie wystawy:

- autorska wystawa fotografii dr. hab. Adama Adamskiego, prof. UMK pt. "Przystanek Dolina - Preludium", która będzie eksponowana w Galerii „Olimpijka” w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 132 w dniach 23.09-18.10.2022; wernisaż wystawy odbędzie się 22.09.2022 o godznie 17.30;

- wystawa "Opowieść o powrotach", której współautorem jest dr hab. Adam Adamski, prof. UMK, a która jest prezentowana w Galerii Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana przy ul. Piotrkowskiej 102 w Łodzi do dnia 25 września 2022 r.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego jest największym pokazem filmów przyrodniczych w Polsce. Odbywa się co 2 lata w Łodzi, począwszy od roku 1980, a od roku 2001 jest realizowany w formule międzynarodowej. Celem Festiwalu jest popularyzacja krajowego i międzynarodowego dorobku filmu przyrodniczego, dokonanie oceny stanu i perspektyw rozwoju filmu przyrodniczego, określenie możliwości wykorzystania filmu przyrodniczego w edukacji młodzieży i wyróżnienie najbardziej wartościowych filmów i programów TV o tematyce przyrodniczej. Główną nagrodą Festiwalu jest Grand Prix im. Włodzimierza Puchalskiego dla najlepszego filmu biorącego udział w konkursie. Więcej o festiwalu: http://www.festiwalpuchalskiego.pl.

pozostałe wiadomości