Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

"SIŁA SZTUKI" W GALERII BO

Zdjęcie ilustracyjne

"SIŁA SZTUKI" - kolejna outdoorowa odsłona Galerii BO w przestrzeni miasta Torunia.

Od 24 czerwca 2022 roku, w Galerii BO na fasadzie głównego budynku Wydziału Sztuk Pięknych UMK (od strony ulicy Broniewskiego) możemy zobaczyć billboard "Siła sztuki" autorstwa Klaudii Grabas - studentki V roku Grafiki na specjalności Projektowanie graficzne.

Celem Galerii BO jest prezentacja plakatów społecznych, ekologicznych i kulturalnych w formie billboardu. Nazwa galerii nawiązuje do sylaby z wyrazu billBOard. BO w języku polskim to także część mowy - spójnik wyjaśniający wcześniejszą informację lub ostrzegający przed konsekwencjami niewykonania tego, o czym była mowa wcześniej. Spójnik BO wzmacnia, wprowadza pytanie retoryczne. Prace artystyczne często właśnie stawiają takie pytania, niekiedy podają odpowiedzi np.: Nie, BO nie! lub komentują wybrany problem np.: BO mi się tak podoba. Piotr Florianowicz - kurator Galerii BO.

Billboard zrealizowany przy współpracy z drukarnią Duży Format w Toruniu duzyformat.com.pl

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.