Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WSPÓŁPRACA Z SONY EUROPE

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Adam Adamski

Podczas ogólnouczelnianych zajęć z fotografii dokumentacyjnej, studenci Wydziału Sztuk Pięknych wraz ze studentami z innych kierunków studiów na UMK, mieli okazję przetestowania  profesjonalnego sprzętu fotograficznego marki SONY. Było to możliwe dzięki współpracy, jaką nawiązał prowadzący zajęcia dr hab.  Adam Adamski, prof. UMK z polskimi przedstawicielami firmy Sony Europe, którzy bezpłatnie udostępnili sprzęt na zajęcia dydaktyczne.  

Umiejętność profesjonalnego wykonania dokumentacji fotograficznej prowadzonych badań naukowych już na etapie studiów, w znaczący sposób podnosi kompetencje studentów, co ma szczególne znaczenie na początku drogi zawodowej i przy wejściu na rynek pracy. Uczestnicy zajęć poznali tajniki pracy z szeroką gamą „bezlusterkowców” marki Sony. Mieli możliwość wypróbowania zaawansowanego sprzętu fotograficznego, poczynając od topowego A1, poprzez A7RIV, który dysponuje matrycą o największej rozdzielczości wśród obecnie produkowanych aparatów pełnoklatkowych. Korzystali także z aparatu A9II, wykonującego do 20 klatek na sekundę, co znajduje wykorzystanie w wykonywaniu dokumentacji przyrodniczej oraz z aparatu A7SIII, nazywanego „pogromcą ciemności”, który umożliwia wykonywanie zdjęć oraz wysokiej jakości filmów w formacie 4K w skrajnie trudnych warunkach oświetleniowych.

Równie istotnym elementem wyposażenia profesjonalnego fotografa - oprócz aparatów fotograficznych - są obiektywy. Firma Sony udostępniła na czas zajęć szeroki ich zakres, zarówno stało- jak i zmiennoogniskowych. Studenci mieli możliwość przetestować takie obiektywy jak: SEL14/1,8 GM, SEL16-35/2,8 GM, SEL70-200/2,8 GM, SEL100-400/4-5,6 GM. Możliwość podniesienia swoich kompetencji, dzięki możliwości pracy z tak zaawansowanym technologicznie sprzętem fotograficznym, została bardzo doceniona przez studentów uczestniczących w zajęciach.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.