Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA PRAC STUDENCKIEGO KOŁA "KOBALTOWY KAKTUS"

Zdjęcie ilustracyjne

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Granica" prezentującą prace członków Studenckiego Koła Naukowego "Kobaltowy Kaktus". Wystawę oglądać można w Dworze Artusa w dniach 14.06-26.06.2022.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 czerwca 2022 r. o godz. 18.30 w Dworze Artusa, Rynek Staromiejski 6 w Toruniu.

O wystawie. Granice mówią o przestrzeniach. O światach, które gdzieś się kończą, by móc mieć gdzieś swój początek. Nie zawsze trwają wiecznie i tak jak linia brzegowa, gdy fale wylewają się na piaszczystą ziemię, zmieniają swoje położenie. Mogą być wszystkim. Zarówno końcem psychicznej wytrzymałości, jak i linią zamykającą płótno. Pragniemy przedstawić te, które trzymamy w sercach, są zakopane głęboko w nas lub przez pryzmat wyobraźni, za pomocą pędzli i naszych umiejętności, wychodzą na powierzchnie.

O Kobaltowym Kaktusie. Jesteśmy zbiorem różnych osobowości. Każdy z nas jest odrębną wartością. Łączy nas sztuka, wspólna pasja, działania, które podejmujemy jako grupa. Podobnie jak kobalt obrazujemy różne spektra postrzegania świata. Wielkość jaką niesie za sobą ta barwa odzwierciedla szlachetność naszych myśli. Tak samo jak wszechstronną symbolikę posiada ten kolor, tak i my przedstawiamy osobne, często od siebie odległe obrazy postrzegania świata, a to co chcemy przekazać nie zamyka się na błahych koncepcjach.

pozostałe wiadomości