Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA "MATERIAL THINKING" Z UDZIAŁEM ANNY WYSOCKIEJ

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na międzynarodową wystawę zbiorową sztuk wizualnych z udziałem artystów z Ukrainy, w ramach wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim. W wystawie bierze udział prof. dr hab. Anna Wysocka.

Wernisaż: 02.06.2022, godz. 19:00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, Warszawa.

Wystawa prezentowana w dniach: 03.06.2022-30.06.2022.

Zespół kuratorski: Monique Chmielewska-Lehman, Barbara Siatkowska, Sylwia Krzemianowska, Mariola Szozda.

Artyści: prof. Wołodymyr Sydorenko i uczniowie Julia Linkiewicz, Nadiya Sobolewska, Andrew Schneider, Bartosz Banasik, Zbigniew Blajerski, Ewa Bartosz-Mazuś, Katarzyna Bułka-Matłacz, Ewa Cieniak, Olga Cygan, Ewa Daniecka-Chmiel, Magdalena Dobrucka, Tomasz Frasoński, Diana Grabowska, Katarzyna Hała Paweł Kiełpiński, Niwa Kohler, Jarek Koziara, Iwa Kruczkowska, Lilla Kulka, Monique Chmielewska-Lehman, Bogusław Lustyk, Piotr Łozowski, Jacek Maślaniewicz, Martha Mulawa, Krzysztof Renes, Antoni Rodowicz, Ewa Rosiek-Buszko, Krystyna Sadej, Jan Sajdak, Katarzyna Stanny, Ula Święcicka, Anna Wysocka, Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska.

"Material Thinking” / „Myślenie materią” - Edycja Artystów Polskich ze specjalnym udziałem Artystów z Ukrainy w ramach wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim – to kontynuacja międzynarodowego projektu - wystawy zbiorowej, której tytuł odnosi się do wszystkich dziedzin sztuk wizualnych,  w których materia, czyli tworzywo jest głównym narzędziem wypowiedzi - ekspresji artystycznej, filozoficznej, politycznej, społecznej, środowiskowej, emocjonalnej i estetycznej. Wystawa "Material Thinking” / „Myślenie materią” (Poland-Ukraine) jest trzecią odsłoną projektu zainicjowanego na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie (Chiny) przez Monique Chmielewską-Lehman - głównego kuratora wcześniejszych edycji wystawy (online) - „Chiny-Argentyna” oraz „Chiny-Urugwaj”. Edycję Polską projektu prezentujemy w realnej przestrzenie wystawowej – galerii w PROM Kultury Saska Kępa. Prezentowane na wystawie prace łączy niepowtarzalność technik i różnorodności tworzywa, z którego zostały wykonane, takich jak papier, wiklina, tkanina, korzenie drzew, drewno, włókno, piasek czy szkło - to nie tylko podkreślenie siły i wagi oraz transformacji wybranego przez artystę materiału - to istota i temat wystawy. Wykorzystane przez artystów naturalne tworzywo - połączenie różnorodnego tworzywa i wspólnych znaczeń to także aspekt łączenia się i przenikania sztuki i przyrody. 

pozostałe wiadomości