Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

NASI STUDENCI NA "KIESZENI VINCENTA"

Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/Kiesze%C5%84-Vincenta-Forum-718467141564772/

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty KONKURS NA SCENARIUSZ WARSZTATU TWÓRCZEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, realizowany podczas 21. Międzynarodowych Warsztatów Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta w 2022. Warsztaty odbywają się w dniach 4-7 maja 2022 r. w Poznaniu. Wśród nagrodzonych są dwie studenckie drużyny z naszego Wydziału.
Gratulujemy!

Z regulaminu: „Nagrodą w konkursie jest zaproszenie ZESPOŁU z opiekunem artystycznym wybranego scenariusza do Poznania na koszt Organizatora, który zapewnieni też niezbędne materiały do realizacji projektu, zakwaterowanie, publikację 21. KV z wybranymi scenariuszami wraz z innymi tekstami dotyczącymi przebiegu projektu oraz udostępni w wersji elektronicznej dokumentację filmową i fotograficzną”.
Powyższą nagrodę otrzymało 10 najlepszych scenariuszy tegorocznej edycji (a zgłosiło swoje warsztaty kilkadziesiąt Studenckich Zespołów z polskich i zagranicznych Uczelni Artystycznych). Wśród nich znalazły się dwa reprezentujące Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu:
ZESPÓŁ TURKUSOWY, scenariusz „Idealny kraj z idealnych miast”, autorstwa Karoliny Jaworskiej i Julii Jesionkiewicz, studentek III roku kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna;
ZESPÓŁ CZERWONY, scenariusz „Kamuflaż”, autorstwa Marii Kłopotek i Apolonii Przybyszewskiej, studentek III roku kierunku Sztuka mediów i edukacja wizualna.
Zespoły wyjadą na realizacje pod opieką merytoryczną dr Barbary Kaczorowskiej.
 
Warto podkreślić również, że trzy kolejne scenariusze zostały wyróżnione publikacją w katalogu 21. Międzynarodowych Warsztatów Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta.

pozostałe wiadomości