Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE "RYSOWAĆ"

Zdjęcie ilustracyjne

W dniach 6-29 maja 2022 r. w Galerii Wozownia w Toruniu oglądać można Jubileuszową X Międzynarodową Wystawę Rysunku Studenckiego "RYSOWAĆ". Więcej o wystawie TU.

Głównej wystawie towarzyszą trzy wydarzenia.

1. Wystawa w Galerii 9,39 w Katedrze Rysunku WSzP UMK. W Galerii 9,39 prezentowana jest polsko-ukraińska wystawa „Ми є/JESTEŚMY”, stanowiąca działanie naokienne realizowane w ramach projektu „Teorie ochronne” Daryi Koltsovej. Można zobaczyć też rysunki w procesie z przesyłanych systematycznie od kwietnia prac studentów i wykładowców z Charkowa oraz prace rysunkowe zebrane przez Paulinę Gołoś od uchodźczyń i ich dzieci w punkcie przygranicznym w Krościenku w dniach 3-13 kwietnia 2022 r.

2. Kolejna odsłona „Sterowca WOLNOŚĆ” pod hasłem „Sto lat” Katarzyny Łyszkowskiej. W związku z tegorocznym jubileuszem stulecia sprowadzenia do Torunia pierwszego polskiego sterowca, na dziedzińcu Wydziału Sztuk Pięknych UMK w dniach 6-29 maja 2022 r. odbędzie się pokaz sterowca. Równolegle trwa nabór nowych rysunków do społeczno-artystycznej KOLEKCJI WOLNOŚĆ, która aktualnie gromadzi ponad 216 rysunków otrzymanych od 126 uczestników z Polski, Białorusi, Hiszpanii, Turcji i RPA. Nabór prowadzony będzie w dniach 6 oraz 21 maja 2022 r. w Przestrzeni Elementów Rzeczywistości Społecznej-PERS na ul. Mostowej 6. Wszystkie informacje, materiały i uczestnicy na stronie projektu: https://katarzynalyszkowska.com/sterowiec-wolnosc/.

3. Prezentacja wielomodułowej instalacji MEDUZY. Instalacja zaprezentowana zostanie w dniu 6 maja 2022 r. o godz. 20.00 przez grupę M 101, w skład której wchodzą: Marta Bezrudczyk, Marta Dymitruk, Maja Górska, Olena Kozak, Miłosz Kamil Kurtys, Wiktoria Parulska, Keith Rutkowski (koordynacja projektu Kasia Łyszkowska) oraz Przestrzeń Elementów Rzeczywistości Społecznej PERS. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni PATIO-PERS na ul. Mostowej 6.

Zapraszamy!

pozostałe wiadomości