Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

GALERIA FORUM. 21 IV WERNISAŻ WYSTAWY "DOM: CZTERY POKOJE"

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do Galerii Forum na wystawę zbiorową "Dom: cztery pokoje" czwórki artystek i artystów: Alicji Pruchniewicz, Barbary Nycz, Dariusza Przewięźlikowskiego, Tomasza Wiktora. Kurator wystawy: Dariusz Przewięźlikowski, koordynator: Tomasz Wlaźlak.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 kwietnia o godz. 14.00. Wystawa otwarta będzie do 11 maja 2022 roku w Galerii FORUM Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Wystawa "Dom: cztery pokoje" okazuje się interesującym eksperymentem badawczym. Stanowi nie tylko o różnicach jakie zachodzą pomiędzy czterema różnymi osobowości twórczymi, ale również skłania do namysłu czym jest obecnie galeria oraz czy można ją nazwać "domem sztuki". Dochodzi tu również do kolejnego podziału na cztery pokoje, które w galerii zostają obdarte ze ścian. Alicja Pruchniewicz
 
Artyści:
Barbara Nycz. Urodzona w 1992 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na kierunku malarstwo. Tematem jej pracy magisterskiej był „Moment akceptowanego przypadku”, dyplom otrzymała w 2017 roku. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach w kraju i za granicą.
Alicja Pruchniewicz. Urodzona w 1993 roku w Szczecinie. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie otrzymując Dyplom Roku. Absolwentka kierunku Malarstwo na ASP we Wrocławiu, obroniła dyplom pod kierunkiem prof. Stanisława Kortyki. Studentka Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich ASP we Wrocławiu. Obecnie Asystentka Pracowni Rysunku Profesora Marka Kuliga.
Dariusz Przewięźlikowski. Urodzony w 1968 w Barlinku. Dyplom z ceramiki architektonicznej (1997) ASP Gdańsk. Kurator Toruńskich Międzynarodowych Sympozjów Malarskich Malownicza Barbarka, w latach 1999–2006 kurator Międzynarodowego pleneru ceramicznego Barlinek – Piękno Ukryte. Członek ZPAP PSU oraz Stowarzyszenia Twórczego Artystów Rzeźbiarzy STAR. Uprawia rzeźbę ceramiczną oraz malarstwo. Wystawy indywidualne i grupowe w kraju i za granicą. Od 2012 Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa, Okręg Toruński.
Tomasz Wiktor. Urodzony w Nowym Sączu. Ukończył Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Absolwent kierunku Malarstwo na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w ASP we Wrocławiu. W 2018 roku zrealizował dyplom w V Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Stanisława Kortyki oraz w Pracowni Technologii Malarstwa Sztalugowego, Organicznych Technik Malarskich i Mozaiki pod kierunkiem prof. Pawła Lewandowskiego–Palle. Od 2019 roku pracuje jako asystent w Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej na wrocławskiej ASP. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i muzyką. Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień. Jest uczestnikiem ponad 110 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

pozostałe wiadomości