Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

KOLEJNE MEDIA O KONSERWACJI SŁONIA LEŚNEGO

Zdjęcie ilustracyjne
Żródło zdjęć: materiały filmowe https://teleexpress.tvp.pl, https://bydgoszcz.tvp.pl

Kolejne ogólnopolskie i lokalne media informują o konserwacji słonia leśnego prowadzonej na naszym Wydziale. Tym razem grono odbiorców powiększyło się o kilka milionów widzów "Teleexpresu" w TVP 1 oraz "Zbliżeń" w TVP3 Bydgoszcz.

Dr Aleksandra Gralińska-Grubecka z Katedry Konserwacji-Restauracji Architektury i Rzeźby, w ramach działań popularyzujących i upowszechniających naukę, pokazuje i opowiada na czym polega rekonserwacja kości prehistorycznych zwierząt. Temat wzbudza duże zainteresowanie mediów, przyczyniając się do oddziaływania Uniwersytetu na otoczenie społeczne i gospodarcze.

Przypominamy, że o badaniach można dowiedzieć się z:

- TVP 1 - "Teleexpress" - https://teleexpress.tvp.pl/  - odcinek z 11.04.2022, od 9'30'',

- TVP 3 BYDGOSZCZ - "Zbliżenia" - https://bydgoszcz.tvp.pl/59487186/zblizenia-6042022-g-1830 - odcinek z 06.04.2022, godz. 18:30, od 14'20'',

- TVN - "Dzień dobry TVN" - https://dziendobry.tvn.pl/dom/zwierzeta/prehistoryczne-zwierzeta-na-terenie-polski-jak-wygladal-prazubr-5648961- odcinek z 25.03.2022,

- Portalu UMK - https://portal.umk.pl/pl/article/slon-na-uniwersytecie.

Zapraszamy do oglądania i czytania, a dr Aleksandrze Gralińskiej-Grubeckiej dziękujemy za zaangażowanie w upowszechnianie ciekawych badań!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.