Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

MINISTERIALNE STYPENDIUM DLA STUDENTKI GRAFIKI

Zdjęcie ilustracyjne
Alicja Lasota

Gratulujemy Alicji Lasocie - studentce grafiki, uzyskania stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia artystyczne. Alicja Lasota jest jedyną tegoroczną stypendystką Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2021/2022 z Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz jedną z 26 stypendystek i stypendystów na całym UMK, które zajęło czwarte miejsce wśród uczelni w Polsce pod względem największej liczby laureatów.

Minister Edukacji i Nauki przyznał w tym roku wyróżnienia 432 studentom i studentkom z całej Polski. Wnioski zostały pozytywnie zarekomendowane przez zespół doradczy. W tym roku zastosowano nowe podejście do wyłaniania kandydatów do stypendium, wynikające z równości dyscyplin naukowych i artystycznych. Polega ono na przyznawaniu stypendiów w równej liczbie w ramach poszczególnych dyscyplin.

Alicja Lasota jest aktualnie studentką V roku kierunku Grafika, specjalności grafika warsztatowa w Pracowni Wypukłodruku Katedry Grafiki WSZP UMK w Toruniu, prowadzonej przez prof. dr. hab. Marka Basiula i dr. hab. Michała Rygielskiego, prof. UMK. Jest również laureatką dydaktycznej Nagrody im. prof. Edmunda Piotrowicza, kierunku Grafika, specjalności grafika warsztatowa za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2020/2021.  Alicja Lasota w swoich pracach podejmuje graficzny dialog z naturą, która jest tematyką większości jej grafik. Jej wrażliwość na subtelności anatomii roślin i ich rysunkowa interpretacja, połączona ze środkami jakie daje jej warsztat wypukłodruku, wsparte wewnętrzną potrzebą eksperymentowania z formą graficzną, daje rezultat, który doceni każdy wrażliwy odbiorca.

 
Gratulujemy stypendium i życzymy nieprzerwanego zapału twórczego!
 
Więcej informacji:
https://portal.umk.pl/pl/article/stypendia-dla-najlepszych?utm_source=umk.pl&utm_medium=news&utm_campaign=stypendia-dla-1052
Katedra Grafiki WSzP UMK:
https://www.grafika.umk.pl/
https://www.facebook.com/grafikaumk/?ref=pages_you_manage
Pełna lista stypendystów i stypendystek: TU.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.