Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA SERIGRAFII W MUZEUM PIŚMIENNICTWA I DRUKARSTWA

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do oglądania wystawy serigrafii z cyklu „Pracownie”, na której prezentowane są prace kadry i studentów Pracowni Serigrafii, jednej z pięciu pracowni graficznych Katedry Grafiki, Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Wystawa czynna do końca kwietnia w godzinach otwarcia Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, ul. Szkolna 31, tj. w godz. 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku.

Wystawa prezentuje grafiki prowadzącej pracownię dr hab. Agaty Dworzak-Subocz, prof. UMK, asystenta mgr Piotra Czyża, absolwentek pracowni: Natalii Duszy, Karoliny Wojciechowskiej, Barbary Chmary, Martyny Makowskiej, Marty Zatylny i obecnie studiujących: Marty Kotewicz II rok, Kornelii Borowskiej-Beszty III rok, Krystyny Wetmańskiej IV rok, Veroniki Malynowskiej V rok i Eweliny Baśko V rok.

Program dydaktyczny pracowni stanowi nie tylko naukę technik graficznych, wynikających ze specyfiki warsztatu serigraficznego ale przede wszystkim rozwijanie umiejętności wizualnego formułowania koncepcji i idei, kreatywnego myślenia studentów i poszukiwania własnych środków wyrazu artystycznego. Oferuje zarówno tradycyjne, ręczne wykonanie matrycy drukowej ale także tworzenie matryc w oparciu o techniki fotograficzne i cyfrowe przetwarzanie obrazu. Końcowym efektem cyklu dydaktycznego jest samodzielne wykonanie dyplomu artystycznego /cyklu prac graficznych/ poprzez świadomy wybór tematu i technik graficznych, pod opieką promotora.

Pracownia Serigrafii jest pracownią dyplomującą, prowadzi zajęcia ze studentami Katedry Grafiki od I do V roku studiów magisterskich oraz zajęcia dla Katedry Projektowania Graficznego dla studentów IV roku.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.