Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

TORUŃSCY ARTYŚCI W CHIBA PREFECTURAL MUSEUM OF ART W JAPONII

Zdjęcie ilustracyjne

CHIBA PREFECTURAL MUSEUM OF ART, JAPONIA. DRUGA ODSŁONA WYSTAWY  XIII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU MEDALIERSKIEGO

Chiba Prefectural Museum of Art w Japonii prezentuje wystawę XIII edycji Międzynarodowego Projektu Medalierskiego 2021, którego tematem jest „Transformacja”. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce również w Japonii w Muzeum Oyama Town w listopadzie 2021. Zaproszenie do udziału w projekcie kierowane jest do uczelni plastycznych na całym świecie, w których sztuka medalierska znajduje się w prograie kształcenia.

W tegorocznej edycji wzięło udział 16 uczelni z 10 krajów: Bułgarii, Chorwacji, Węgier, Japonii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Portugalii, Polski oraz grupa artystów z  Medialia ... Rack and Hamper Gallery, USA. Łącznie 151 osób wymieniło swoje artystyczne doświadczenia i przemyślenia na temat „Transformacji” i jego interpretacji.

Na wystawie swoje prace prezentują wykładowcy oraz studenci naszego wydziału: Alicja Majewska, Katarzyna Adaszewska, Krzysztof Mazur, Andrzej Borcz, Grzegorz Maślewski, Sebastian Mikołajczak, Maciej Wierzbicki, Stanisław Kośmiński, Aleksander Paskal, Paweł Otwinowski, Bartłomiej Schmidt, Klaudia Grzesiak, Alicja Graczyk, Aleksandra Dziwulska, Berenika Czerwonka, Zofia Nycz, Natalia Mazur.

Przedsięwzięcie realizowane jest na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Katedrze Architektury Wnętrz i Rzeźby, pomysłodawcą oraz koordynatorem całego projektu jest dr hab. Sebastian Mikołajczak, prof. UMK.

Komisarzem wystawy w Chiba Museum of Art w Japonii jest prof. Shinji Miyasaka (Faculty of Art and Design of the University of Tsukuba, Japan).

Link do wystawy:

https://my.matterport.com/show/?m=s1PjJzPyQmK

Link do projektu:

http://www.rzezba.umk.pl/?transformation-international-medallic-project-2021,484

pozostałe wiadomości