Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

"SZYBKIE RANDKI Z NAUKĄ" Z UDZIAŁEM BARBARY GMIŃSKIEJ-NOWAK

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz drugi był gospodarzem "naukowych szybkich randek" w ramach projektu Rzecznicy Nauki. 23 lutego 2022 r. w Collegium Maximum UMK odbyło się spotkanie dedykowane dziennikarzom i ekspertom, służące szerzeniu w otoczeniu społecznym wiedzy na temat badań prowadzonych na terenie uczelni. Spotkaniu towarzyszył 4-godzinny moduł szkoleniowy na temat komunikowania nauki.

W "szybkich randkach" wzięło udział 10 naukowców i taka sama liczba dziennikarzy. Formuła zakłada 7-10-minutowe rozmowy każdego naukowca z każdym dziennikarzem w systemie rotacyjnym - po jednej rundzie następuje sygnał dźwiękowy i wymiana uczestników. Nasz Wydział reprezentowała mgr Barbara Gmińska-Nowak, która opowiadała o prowadzonych przez siebie badaniach dendrochronologicznych.

Owocem spotkania ma być cykl artykułów, audycji, z których będzie można dowiedzieć się więcej na temat badań prowadzonych na UMK. Więcej o spotkaniu:

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.