Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

STEROWIEC "WOLNOŚĆ" K. ŁYSZKOWSKIEJ NA ASP W GDAŃSKU

Zdjęcie ilustracyjne

Sterowiec WOLNOŚĆ, autorstwa dr Katarzyny Łyszkowskiej z Katedry Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych UMK, stał się iluminacją Świąt w polskiej kolebce wolności. Będzie on prezentowany w Patio Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku do 9 stycznia 2022 r., w ramach jubileuszu 100-lecia sprowadzenia do miasta pierwszego, polskiego Sterowca. 

Oprócz oczywistych odniesień do faktu historycznego, Sterowiec to aktualna opowieść o potrzebie wolności w wymiarze osobistym, jak i zbiorowym w kontekście bieżących zdarzeń i trwającej od dwóch lat pandemii.
Podczas oficjalnego finisażu w dniu 9 stycznia 2022 r. odbędzie się otwarte spotkanie autorskie kierowane do mieszkańców Gdańska (i nie tylko), połączone z WARSZTATEM Z WOLNOŚCI. Autorka zaprasza każdego zainteresowanego pozostawieniem swojego rysunkowego komunikatu, znaku, zdania dotyczącego WOLNOŚCI do PATIO Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w niedzielę 9 stycznia 2022 r. w godz. 12.00-14.00.
Projekt to próba rejestrowania indywidualnych spostrzeżeń w formie wciąż rozszerzanej i aktualizowanej zbiorowej kolekcji rysunków. Autorzy, których prace wejdą do „Kolekcji Wolność”, otrzymają CERTYFIKATY i będą prezentowani podczas kolejnych odsłon projektu oraz w social mediach i na stronie katarzynalyszkowska.com
 
Projekt dofinansowano w ramach Programu Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku “Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej - 2021”.

pozostałe wiadomości