Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

WYSTAWA POPLENEROWA STUDENTÓW I ROKU KIR "ŚLADAMI MISTRZÓW"

Zdjęcie ilustracyjne
Autorka plakatu - Weronika Kośmińska; autorka reprodukcji na plakacie - Hanna Stanisławska

Wystawa poplenerowa studentów I roku KiR  - Galeria 011, "Od Nowa", Toruń

Wernisaż wystawy: 10.11.2021, godz. 17.00

Czas trwania: 10.11.2021-06.12.2021

Prowadzące plener: dr hab. Mirosława Rochecka, prof. UMK, dr Magdalena Chomiak

Uczestnicy wystawy: Katarzyna Bednarz, Katarzyna Borysiak, Julia Bryła, Julia Ciechanowska, Dominika Cupa, Magda Czop, Magdalena Czyżewska, Karolina Domańczyk, Kamila Dunaj, Tomasz Dzbanuszek, Katarzyna Gładysz, Jan Hajdul, Martyna Jaroch, Kamila Konarska, Katarzyna Król, Iga Książek, Aurelia Marmól, Zuzanna Musioł, Wiktoria Nowakowska, Agata Opitek, Aleksandra Pawłowska, Martyna Pucek, Michalina Siwka, Magda Sobota, Hanna Stanisławska, Zuzanna Szankowska, Zuzanna Tomasik, Urszula Walerowicz, Maria Wcześniak, Aleksandra Zajdek

Wystawa prezentuje wybór prac malarskich zrealizowanych przez studentów I roku konserwacji i restauracji dzieł sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK podczas pleneru malarskiego, który odbył się w Toruniu w ipcu 2021 r. Celem pleneru była praca w bezpośrednim kontakcie z naturą. Program obejmował studiowanie pejzażu oraz małej architektury Parku Miejskiego na Przedmieściu Bydgoskim, a także w dzielnicach: Rybaki, Stare Miasto. Odbyła się wspólna lekcja w plenerze na Kępie Bazarowej, gdzie wszyscy uczestnicy mieli za zadanie zrealizować studium malarskie „Panorama Torunia”. Wiodącym zadaniem uczestników pleneru było wykonanie obrazów pod hasłem „Śladami mistrzów” w oparciu o wybrany punkt widokowy o znaczeniu historycznym. Dodatkowe zadania to m.in. szkice malarskie detalu architektonicznego lub obiektu rzeźbiarskiego oraz studiowanie motywu wiejskiego na terenie Parku Etnograficznego. W trakcie dwutygodniowego pleneru, mimo doskwierającego deszczu, studenci zrealizowali łącznie 128 obrazów olejnych, wiele szkiców kompozycyjnych oraz prac w technice akwareli. Prowadzący kierunkowali obserwację i pracę studentów na zagadnienia perspektywy malarskiej i powietrznej, zagadnienia kompozycji, konstrukcji rysunkowej i perspektywy linearnej, a także światłocienia, chromatyki barw w naturze i harmonii kolorystycznej. Celem prowadzonych zadań było rozwijanie umiejętności świadomego posługiwania się malarskimi środkami wyrazu dla uzyskania zamierzonych efektów plastycznych.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.