Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

XI BAŁTYCKIE TRIENNALE MEDALI W MUZEUM NARODOWYM W WILNIE

Zdjęcie ilustracyjne

500 LAT SZTUKI MEDALIERSKIEJ NA LITWIE I W POLSCE W MUZEUM NARODOWYM W WILNIE

W Litewskim Muzeum Narodowym – Nowym Arsenale (ul. Arsenalo 1, Wilno) rozpoczęła się kolejna odsłona wystawy XI Bałtyckich Triennale Medali. Jedenasta edycja projektu odbywa się pod hasłem „500 lat sztuki medalierskiej na Litwie i w Polsce”. Wystawa będzie czynna do 27 lutego 2022 r. W lipcu-sierpniu 2021 r. wystawa była prezentowana w Muzeum Okręgowym w Toruniu, a we wrześniu-październiku 2021 r. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Na wystawie swoje prace prezentują pracownicy naszego Wydziału: Alicja Majewska, Katarzyna Adaszewska, Krzysztof Mazur, Andrzej Borcz, Grzegorz Maślewski, Sebastian Mikołajczak, Maciej Wierzbicki, Stanisław Kośmiński, Aleksander Paskal i Paweł Otwinowski.

Partnerzy i sponsorzy projektu: Litewskie Muzeum Narodowe, Instytut Polski w Wilnie, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Stowarzyszenie Artystyczne „Otwarte”, Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej, Narodowe Muzeum Sztuki im. M.K. Čiurlionisa w Kownie, Mennica Polska, spółki Lietuvos monetų kalykla oraz Monetų namai.

Linki do informacji o wystawie:

http://otwarte.org/2021/11/08/muzeum-narodowym-w-wilnie-xi-baltyckie-triennale-medali-500-lat-sztuki-medalierskiej-na-litwie-i-w-polsce/

https://wilno.tvp.pl/56614263/rozpoczely-sie-xi-baltyckie-triennale-medali

pozostałe wiadomości