Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

ul. Sienkiewicza 30/32

zdjęcie nagłówkowe

Dyscyplina Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki

28 X - "INNER-OUT" KATARZYNY ŁYSZKOWSKIEJ

Zdjęcie ilustracyjne

"Sterowiec Wolność" dr Katarzyny Łyszkowskiej dostał się do finałowej wystawy VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki jako jedna z 67 prac wyłonionych z 903 nadesłanych do konkursu. Wkrótce projekt będzie eksponowany również w Toruniu jako część wystawy indywidualnej dr Katarzyny Łyszkowskiej "Inner-Out", która 28 października 2021 r. o godz. 18:30 zostanie otwarta w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

Będzie to rzadka okazja, by w jednym miejscu zobaczyć wybrane prace artystki odzwierciedlające 15 lat jej działalności twórczej: obiekty, grafiki oraz projekty, które można odczytać w nowym aktualnym kontekście. Podczas ekspozycji prezentowana będzie m.in. etiuda dokumentująca sierpniowy pokaz "Sterowca" na Rynku Staromiejskim w Toruniu oraz premierowy "VI Domek z Kart" z serii autobiograficznych, interaktywnych obiektów z papieru.

Sterowiec eksponowany będzie w Sali Wielkiej Dworu Artusa, a wystawę zakończą 7 listopada 2021 r. warsztaty o wolności, które autorka poprowadzi w godz. 12:00-13:30.  

"Sterowiec Wolność" dofinansowano w ramach programu własnego Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pod nazwą "Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2021".

https://katarzynalyszkowska.com/

pozostałe wiadomości